2008/44
Fransk sekretær af rosentræ, rigt prydet med forgyldte bronzer støbt i form af vædderhoveder, guirlander og rocailler, front med skriveklap bag hvilken små skuffer og rum, plade af rødbroget marmor. Ca. 1900. H. 110. B. 80. D. 46.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag