2109/777
Dansk design
Et par væglamper af forkromet messing med justérbar skærm, hvid trykknapafbryder. Udført og stemplet hos Lyfa. 1940–1950'erne. B. 22. (2)
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt