2434/243
Et par lampetter af patineret messingblik, hver med to svungne lysarme, rigt dekoreret med rocailler. Rokoko form. 19. årh. H. 38. B. 25. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler.
Vurdering
808896 |