2139/​958

Kgl. P., Lindaas

Bordlampe af stentøj med præget mønster. Dekoreret med olivinglasur. Sign. Lindaas -52. Kgl. P. H. eks. fatning 23. H. inkl. skærmholder. 43,5.

Almindelig brugspatina, overflade ridser og mærker. Skærmholder med skævhed. Der granteres ikke funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 28. september 2021

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

650 DKK

(Autobud) 650 DKK
600 DKK
260 DKK
250 DKK