2423/​737

“Reflections Copenhagen”. Skulpturelt kagefad samt to lysestager af flerfarvet krystalglas. Udført og stemplet hos Reflections Copenhagen. Opsats: H. 24. Diam. 31. Lysestager: H. 17,7. Lystyllers indv. diam. 4. (3) E5

Æsker medfølger.

Sparsom alders- og brugsrelateret patina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design, 4. juni 2024

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 950 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK