1947/​412

Ubekendt maler, 19. årh.

“Going back down the Rhine”. Usigneret, 15. july, 39? Sepia og lavering på papir. Bladstørrelse 12×18.

Undersøgt i ramme. Enkelte syrepletter.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

170 DKK

12 bud

(Autobud) 170 DKK
165 DKK
(Autobud) 145 DKK
140 DKK
(Autobud) 135 DKK
130 DKK
(Autobud) 125 DKK
120 DKK
(Autobud) 115 DKK
110 DKK
105 DKK
100 DKK