1947/​412 Ubekendt maler, 19. årh.: “Going back down the Rhine”. Usigneret, 15. july, 39? Sepia og lavering på papir. Bladstørrelse 12×18.

Be­skriv­el­se

“Going back down the Rhine”. Usigneret, 15. july, 39? Sepia og lavering på papir. Bladstørrelse 12×18.

Undersøgt i ramme. Enkelte syrepletter.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019

Vur­dering

800 kr.

Hammerslag

170 kr.

12 bud

(Autobud) 170 kr.
165 kr.
(Autobud) 145 kr.
140 kr.
(Autobud) 135 kr.
130 kr.
(Autobud) 125 kr.
120 kr.
(Autobud) 115 kr.
110 kr.
105 kr.
100 kr.