2032/​337

Barok vinglas, cuppa graveret med kronet monogram og årstal anno. 1747 samt inskription, balusterformet, luftfyldt stilk, fod graveret med bladranke samt to vinglas af hessisk type, konisk cuppa, luftperler i bunden på kraftig balusterformet stilk på klokkeformet fod, det ene glas slebet med monogram på cuppa samt forgyldt mund- og fodrand. 18. årh. H. 17–21,5. (3)

Monogramglas med åben luftblære under fod. Ridser og mærker, primært på det laveste glas.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

8.000 kr.

28 bud

8.000 kr.
7.500 kr.
7.000 kr.
(Autobud) 6.500 kr.
6.000 kr.
(Autobud) 5.500 kr.
5.000 kr.
(Autobud) 4.800 kr.
4.600 kr.
(Autobud) 4.400 kr.
4.200 kr.
(Autobud) 4.000 kr.
3.800 kr.
(Autobud) 3.600 kr.
3.400 kr.
(Autobud) 3.200 kr.
3.000 kr.
(Autobud) 2.300 kr.
2.200 kr.
(Autobud) 1.550 kr.
1.500 kr.
1.300 kr.
1.250 kr.
(Autobud) 1.200 kr.
1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.