2226/905
Jørn Utzon (f. København 1918, d. Helsingør 2008)
“JU-1”. Sæt på fire pendler med skærme af hvidlakeret metal og messing. Udført hos Nordisk Solar. H. 18. Diam. 20. (4)
Let brugsslitage, herunder ridser. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 28. juni 2022
Vurdering
Hammerslag
16 bud