2108/1030
Perry A. King (f. 1938)
Et sæt på ti væglampetter med skærme af blå glas. Udført hos Arteluce. B. 38. D. 27. (10)
Almindelig brugsslitage, herunder ridser, mærker, pletter og let smuds. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag