2121/839
Jeppe Madsen Ohlsen (f. Christiansfeld 1891, d. Sejs 1948)
“Fastelavnsmandag i Christiansfeld”, 1936. Sign. Jeppe M Ohlsen. Olie på lærred. 43,5×52.
Et mindre felt med tyndslidt lærred.
Moderne kunst og design, 25. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
35 bud