1921/48
Gustav Friederich Hetsch, tilskrevet (f. Stuttgart 1788, d. København 1864)
Spillebord af mahogni, opklappelig plade, base rigt udskåret med bladværk, plade af massivt mahogni. Ca. 1840. H. 78. B. 88. D. 43/86.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Let skæv plade.
Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019
Vurdering
Hammerslag