1908/1548
“Rigsmønster” bestik af sølv. Poul Frigast, København 20. årh. Vægt ekskl. dele med stål 2026 gr. (74)
Bestående af: 12 frokostknive L. 22 cm., 12 frokostgafler L. 19 cm., 12 dessertskeer L. 19,5 cm., 12 kageskeer L. 15 cm., 12 kaffeskeer L. 11,5 cm., 7 kagegafler, 1 lagkagekniv, 2 diverse pålægsgafler, 2 marmeladeskeer, 1 sauceske, 1 potageske.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 21. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
13 bud