2431/234
Dansk kasserolle af sølv med stjerthank af bakelit, indvendig forgyldt. Københavns bymærke 1912. Vægt 390 g. Diam. 16 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. juli 2024
Vurdering
Hammerslag