1643/​1517

Empire kaminur af grønbroget marmor med montering af forgyldt bronze, ved urhus urne, forsølvet urskive med romertal. 19. årh.s begyndelse. H. 42.

Mindre kanthak på marmor. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Varia, 27. oktober 2016

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag