872/​148

Bord af forgyldt træ monteret med plaketter af porcelæn, central plakette dekoreret med Napoleon, omkranset af 12 mindre plaketter med portrætter af repræsentanter fra Napoleons hof, alle sign. Resch. Central plakette med inpresset monogram for Hutschenreuther, RLM og 30, decorations mærke for Franz Dörfl. Bord H. 74 cm. og Diam. 56 cm. Stor plakette Diam. 29 cm. Små plaketter Diam. 7 cm.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt varia@bruun-rasmussen.dk

Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017

Vur­dering

50.000 DKK

Hammerslag

40.000 DKK