2024/212
Bordur af bronze med gennembrudt ornamentik, timekrans af hvid emalje med sorte romertal. 19. årh.s slutning. H. 50. B. 29. D. 14.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul mangler. Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud