2014/747
Achille Castiglioni (f. Milano 1918, d. sst. 2002)
“Arco”. Gulvlampe med fod af marmor, buet justérbar arm af forkromet metal. Udført hos Flos. H. 240.
Almindelig brugsslitage, herunder mindre ridser. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag