2009/37
August Fischer (f. København 1854, d. sst. 1921)
Synagogen i Nürnberg set fra øen Schütt. Sign. Aug. Fischer. Olie på lærred. 37×53.
Retoucheringer. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud