2125/7049
Fire fertilitetsdukker, udskåret patineret træ og glasperler. Abron og Fante, Ghana. H. 16–22. (4)
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
25 bud