1642/203
Alfred Larsen (f. Stenderup ved Horsens 1860, d. Virum 1946)
Haveeksteriør med læsende kvinde. Sign. monogram Alf. L. Olie på lærred. 35,5×45,5.
Behov for let overfladerensning. Minimal krakelering.
Ældre malerier og møbler, 17. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag