Carl Bøgh (f. København 1827, d. sst. 1893)
To kvinder og en pige på skovtur holder hvil. Sign. C. Bøgh 1. August 1871. Olie på papir monteret på malepap. 32×46.
Enkelte mindre folder og buler. Enkelte minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021