12034/78
Per Lütken (f. 1916, d. 1998)
Vase model Labrador af røgfarvet glas. Sign. monogram, 1960. Udført hos Holmegaard. H. ca. 27 cm.
Har nogen ridser i bunden , dog ingen revner eller afslag.
Kunst, antikviteter & design, 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag