12034/​78

Per Lütken (f. 1916, d. 1998)

Vase model Labrador af røgfarvet glas. Sign. monogram, 1960. Udført hos Holmegaard. H. ca. 27 cm.

Har nogen ridser i bunden , dog ingen revner eller afslag.

Kunst, antikviteter & design, 20. august 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag