1803/107
Hugo Larsen (f. København 1875, d. sst. 1950)
Opstilling med blomsterbuket og figur forestillende Fanøkone. Sign. Hugo Larsen 1911. Olie på lærred. 45,5×37.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 15. januar 2018
Vurdering
Hammerslag