Låg til tobaksraspe af elfenben udskåret med hyrdescene. Frankrig, antagelig Dieppe. 18. årh. L. 19 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. For lande udenfor Danmark kan dette katalognummer være omfattet af særlige regulering, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
18 bud