2109/​27

Låg til tobaksraspe af elfenben udskåret med hyrdescene. Frankrig, antagelig Dieppe. 18. årh. L. 19 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. For lande udenfor Danmark kan dette katalognummer være omfattet af særlige regulering, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

5.500 kr.

18 bud

1061859 (Autobud) 5.500 kr.
841119 5.000 kr.
1061859 (Autobud) 4.800 kr.
841119 4.600 kr.
1061859 (Autobud) 4.400 kr.
868129 4.200 kr.
1061859 (Autobud) 4.000 kr.
868129 3.800 kr.
1061859 (Autobud) 3.600 kr.
868129 3.400 kr.
1061859 (Autobud) 3.200 kr.
868129 3.000 kr.
1061859 (Autobud) 2.900 kr.
501821 2.800 kr.
1061859 (Autobud) 2.700 kr.
501821 2.600 kr.
1061859 2.100 kr.
501821 2.000 kr.