2439/​45

Figur af delvist forgyldt og bemalet bronze i form af firarmet Tara, siddende i lalitasana på en dobbelt lotustrone, højre hånd i varada mudra. Forseglet bund. Nepal, midt 20. årh. Vægt 318 g. H. 10 cm.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

I Lyngby
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?