2415/825
Arne Ingdam (f. 1922, d. 2002)
Bavianer. Sign. monogram, Denmark. Figurgruppe af stentøj med brun- og grønlig glasur. H. 24,5.
Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 9. april 2024
Vurdering
Hammerslag