12248/136
Figur af hvalros kæbe og udskåret knogle. Sign. DJ Pullock. 20. årh. H. 11,5 cm.
En narhval figur med manglende tand. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 1. december 2022
Vurdering
Hammerslag