1934/1634
Victoriansk kaminur med spilleværk i kasse af sortmalet træ med beslag af forgyldt bronze, værk med otte klokker. England, 19. årh.s slutning. H. 75. B. 45. D. 34.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul, Optræksnøgle og to Nøgler.
Varia, 22. august 2019
Vurdering
Hammerslag
11 bud