2142/114
“Ricordo Venezia”. Brevvægt af sort stenart rigt prydet med mikromosaik og profilportræt. 20. årh.s begyndelse. H. 1. L. 11,5. B. 8,5.
Fremstår med alders- og brugsspor.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag