Ubekendt maler, 19. årh.
Portræt af en ældre mand i gul vest og brun jakke og hat. Usigneret. Olie på lærred. 63×54.
Lærredet er dubleret. Krakeleringer samt minimal afskalning Retoucheringer/reparationer. Et mærke lang blændrammens kant. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024