2024/82
Joakim Skovgaard (f. København 1856, d. sst. 1933)
Landskab, køerne drives hjem. Sign. J. S. 1897. Olie på malepap. 38×42.
Proveniens: ABR auktion 500, nr. 453, november 1987.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag