2024/​82

Joakim Skovgaard (f. København 1856, d. sst. 1933)

Landskab, køerne drives hjem. Sign. J. S. 1897. Olie på malepap. 38×42.

Proveniens: ABR auktion 500, nr. 453, november 1987.

Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

4.000–5.000 kr.

Hammerslag

3.200 kr.

3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
3.000 kr.
2.900 kr.
(Autobud) 2.800 kr.
2.700 kr.
2.500 kr.