2203/​151

Efter Kano Isen'in Naganobu - 19. årh.s slutning

Japansk scroll med flodlandskab. Akvarel på silke. Segl sign. Genshousai. Billedstr. 110×38 cm.

Enkelte foldemærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK