2203/151
Efter Kano Isen'in Naganobu - 19. årh.s slutning
Japansk scroll med flodlandskab. Akvarel på silke. Segl sign. Genshousai. Billedstr. 110×38 cm.
Enkelte foldemærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag