Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“Majorette”, 1978. Sign. Miró, 47/75. Udgivet af Galería Maeght, Barcelona. Trykt hos Litografías artísticas Damià Caus, Barcelona. Litografi i farver. Lysmål 98×71.
Litteratur: Cramer nr. 1169.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020