2431/853
Hugo Kongsted Kongsmar (f. København 1894, d. Aarhus 1976)
Tre partier fra Aarhus Havn. Sign. Kongsmar. Olie på lærred. 37×38, 44×61 og 61×79. (3)
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer.
Moderne kunst og design, 30. juli 2024
Vurdering
Hammerslag