1934/8
Fransk lysekrone af forgyldt bronze, 12 svungne lysarme. Rokokoform. 19. årh. H. 95. Diam. 78.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier og møbler, 19. august 2019
Vurdering
Hammerslag