2109/​151

Dukkehus af bemalet træ, inddelt i tre rum. 19. årh. H. 50 cm. L. 72 cm. B. 35 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalnigner på maling. Udskiftet væg og skorsten. Revner. Reparationer.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK