2109/151
Dukkehus af bemalet træ, inddelt i tre rum. 19. årh. H. 50 cm. L. 72 cm. B. 35 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalnigner på maling. Udskiftet væg og skorsten. Revner. Reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag