2118/1080
Ubekendt møbeldesign
Barstol med stel af forkromet stål, udspændt i sæde og ryg med sort kernelæder. Udført og mærket hos Jox Interni. 1970–80'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag