2118/​1080

Ubekendt møbeldesign

Barstol med stel af forkromet stål, udspændt i sæde og ryg med sort kernelæder. Udført og mærket hos Jox Interni. 1970–80'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 4. maj 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag