2431/167
Dansk maler, 19. årh.
Portræt af en pige med fletninger. Usigneret. Olie på lærred. 27×21,5.
Mindre trykmærke fra blændramme. Mindre krakeleringer samt enkelte minimale retoucheringer.
Vurdering