1619/2123
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
“Festivaal”. Rektangulær bakke af grønlakeret ahorn. Model 1102. Stemplet Dansk Designs Denmark, IHQ. L. 71. B. 36.
Litteratur: Dansk Designs brochure ca. 1965, s. 24.
Ridser og mærker. Afslag. Afskalninger.
Quistgaard, 10. maj 2016
Vurdering
Hammerslag