12144/103
Gustav P. Rimmer (f. 1904, d. 1988, dansk maler)
Vinterlandskab med mor og barn. Sign. Olie på lærred. Lysmål 66×96. Rammemål 78×107. Indrammet.
Ramme med borehuller.
Kunst, antikviteter & design, 4. november 2021
Vurdering
Hammerslag