1522/1620
Charles X kaminur af forgyldt og patineret bronze. Frankrig, 19. årh.s første halvdel. H. 34. B. 19. D. 11.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Slidte romertal på skiven.
Varia, 28. maj 2015
Vurdering
Hammerslag
17 bud