2442/7022
Dansk Louis XVI bord af mahogni, senere plade af hvid marmor, front med rillet skuffe, tilspidsede kannelerede ben. 18. årh.s slutning. H. 77. B. 65. D. 43.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Senere plade af marmor samt list af mahogni herom.
Schæffergården: Kunst, design og antikviteter, 15. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag
21 bud