2442/​7022

Dansk Louis XVI bord af mahogni, senere plade af hvid marmor, front med rillet skuffe, tilspidsede kannelerede ben. 18. årh.s slutning. H. 77. B. 65. D. 43.

Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Senere plade af marmor samt list af mahogni herom.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

11.500 DKK

21 bud

1168286 11.500 DKK
853301 (Autobud) 11.000 DKK
1168286 11.000 DKK
853301 8.500 DKK
1168286 (Autobud) 8.000 DKK
853301 7.500 DKK
1168286 6.500 DKK
853301 (Autobud) 6.000 DKK
1168286 5.500 DKK
853301 (Autobud) 3.800 DKK
808896 3.600 DKK
853301 (Autobud) 3.200 DKK
808896 3.000 DKK
853301 2.900 DKK
808896 (Autobud) 2.800 DKK
853301 2.700 DKK
808896 (Autobud) 2.100 DKK
853301 2.000 DKK
808896 (Autobud) 1.250 DKK
853345 1.200 DKK
808896 1.000 DKK