2103/127
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Liggende kvindelig model på en divan. Sign. Jul. P. Olie på lærred. 56×76.
Lærredet er dubleret. Krakeleringer, retoucheringer og reparation.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag