1327/743
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)
Fritstående skrivebord af teak, front med fire integrerede skuffer i sarg. Opsat på stel med tilspidsende ben. Udført hos Søren Willadsen Møbelfabrik. H. 72. B. 75. L. 175.
Omfattende brugsslitage, herunder større ridser, mærker, pletter, skjolder, varmemærker samt stempler.
Moderne kunst og design, 2. juli 2013
Vurdering
Hammerslag
28 bud