1946/​855
Jaeger-LeCoultre: “Atmos”. Bordur af glas og messing, synligt urværk. 20. årh. H. 23. B. 20. D. 15.

Be­skriv­el­se

“Atmos”. Bordur af glas og messing, hvidemaljeret urskive med romertal, synligt urværk. 20. årh. H. 23. B. 20. D. 15.

Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med minimale alders- og brugsspor.

Moderne kunst og design, 12. november 2019

Ure ▸ Konsol-, kamin- og vægure

Kunstner

Jaeger-LeCoultre

Vur­dering

5.000–6.000 kr.

Hammerslag

14 bud

6.500 kr.
(Autobud) 6.000 kr.
5.500 kr.
(Autobud) 4.800 kr.
4.600 kr.
4.400 kr.
4.200 kr.
(Autobud) 4.000 kr.
4.000 kr.
(Autobud) 3.800 kr.
3.600 kr.
(Autobud) 3.400 kr.
3.200 kr.
3.000 kr.