2138/818
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
To borde af palisander. Udført og mærket hos Haslev Møbelindustri. H. 50,5. L. 59. B. 35,5 og H. 57,5. L./B. 74,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag