2047/849
Bjarne Brohus
Chatol af palisander. Front med tre skuffer samt skriveklap. Indevendigt med skuffer, små jalousidøre samt opbevaring. Udført 1964. H. 106. B. 90. D. 41.
En nøgle medfølger.
Svendestykke af Bjarne Brohus, tildelt sølvmedalje.
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og nogle Finérskader. Nøgle passer ikke til skufferne. En skuffe låst.
Moderne kunst og design, 17. november 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud